"Tāpēc tas, ko es tev te mēģinu pateikt, ir - ja cilvēkam ir bērni, viņš vienmēr par kaut ko jūtas vainīgs. Uztraucas, ka kaut kas noies greizi, un nožēlo, kad tas tiešām notiek. Vaina ir šī komplekta neatņemama sastāvdaļa." /114.lpp./
"Iztukšoju savu glāzi un jutu, ka viņš joprojām skatās, tāpēc paskatījos pretī un ieraudzīju tumšo iekāri viņa sejā, un pēkšņi man sametās bezgala skumji, klusībā uzmācās raudas, skumjas manī izstaipījās un ieķērās ar nagiem kā kaķis, un visvairāk par visu man gribējās, lai kāds apliek man rokas, piespiež klāt, un man bija gluži vienalga, kurš tas ir." /136.lpp./
Ir jau ir tā, ka cilvēks savā nelaimībā kļūst kā apmāts, ko visspilgtāk, šķiet, parāda tieši Kristija tēls. Un galu galā beigas, manuprāt, ir laimīgas nelaimē. Tikai katram tēlam savā veidā. Reti riebīgi un nesimpātiski tēli bija Kristija un Sorčas tā dēvētie ģimenes draugi. Es patiešām cerēju, ka viņi saņems kādu neglītu atmaksu, taču ne. Nu labi, lai jau paliek. tādi otrā plāna tēli vien bija.
Grāmata "Ko atnes viļņi" kopumā bija interesanta un interesanta bija arī katra atsevišķā sižeta līnija. Tomēr, kad piekasīgāk paķidāju, šķiet, ka praktiski visas stāsta līnijas palikušas tādas neizrisinātas, nepabeigtas. Mazliet pačamdīta Dienvidamerika, mazliet pačamdīta sievas mājsaimnieces apnikusī ikdiena, nedaudz pabakstīts pazaudētā bērna jautājums, bet bez liekas detalizācijas. Vienīgais atrisinātais laikam tad būtu ārlaulības dēkas stāsts. Tur nu gan ir pielikts pamācošs punkts.
Man ļoti gribētos, lai šo grāmatu es varētu lasīt kaut kur pludmalē Īrijā, kas ne tuvu nav tādas pludmales kā Latvijā. Tad, iespējams, teikumi un vārdi dziļāk iegrauztos sirdī un prātā. Es, iespējams, gaidīju pārāk daudz un nesaņēmu gaidīto.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru