piektdiena, 2012. gada 1. jūnijs

Urzula Poznanski "Erebos. Trilleris"
Šoreiz plauktā ieguls pabieza grāmata, kuru lasīt ir viegli, ātri un aizraujoši - tā ir Urzulas Poznanski radītā "Erebos. Trilleris". Ja šis romāns jāapraksta vienā vārdā, tad tas ir "WOW"! Tas ir aizraujošs romāns ne tikai pusaudžiem un jauniešiem, bet noderēs arī vecākiem un vienkārši tiem, kuri jau ir aizmirsuši, kas ir ilgas un garas naktis pavadītas spēlējot spēles.

Nosaukums nemelo, "Erebos" ir trilleris - aizraujošs, ievelkošs un laiku apēdošs, līdzīgi kā romānā aprakstītā spēle. Erebos ir noslēpums, Erebos ir jauna dzīve, Erebos ir aizraujoša cita pasaule. Stāsts ir par spēli, kas kādā Londonas skolā tiek nodota no rokas rokā lielā slepenībā. Taču ir cilveki, kurus uztrauc šī spēle un tās izraisītās izmaiņas skolēnos. Brīdī, kad saduras spēles fanu un nīdēju intereses, sakās trilleris. Piekrītu kaut kur lasītam komentāram par šo grāmatu "Priekšlapā būtu jāraksta "UZMANĪBU! Izraisa atkarību!"" Patiesi, nav iespējams vienkārši nolikt grāmatu malā, maini pozas no guļus uz stāvus, sēdus un pussēdus un turpini lasīt.


Negribu atkārtot to, kas par šo romānu jau rakstīts Twitter un daudzās komentāru vietnēs, vien piebildīšu, ka "Erebos" ir ne tikai izklaidētājs, bet arī izglītotājs. Neliela piešprice grieķu mitoloģijas palīdz atsaukt atmiņā to, kas aizmirsts kopš skolas laikiem. Riskēju ieslīgt stereotipos, bet nebiju domājusi, ka sieviete var uzrakstīt patiesi labu romānu par it kā pārsvarī vīriesu dzimumu aizraujošu lietu - videospēlēm. Apbrīnojami! Pat rodas sajūta, ka Urzula Poznanski ir pavadījusi krietnu strēķīti laika spēlējot un analizējot videospēles, piemēram World Of Warcraft. Un vēl, lai gan sen jau esmu atmetusi laika nogalēšanu datorspelēs, lasot, pilnīgi sagribējās uzinstalēt kaut ko no sen nespelētām stratēģijām, kaut vai to pašu WOW. Grāmata izrādījās stiprāka par vēlmi paspēlēt. Pozitīvi...
 
Erebos, manuprāt, nevar neaizraut un nepatikt - spēlētājiem un izbijušiem spēlētājiem, spēļu nīdējiem un pret spēlēm neizpratnes pilnajiem. Grāmata ir katra iztērētā santīma un minūtes vērta! Rakstīt vēl būtu atklāt par daudz!

2 komentāri:

  1. Viena no manām pagājušā gada mīļākajām grāmatām. Laikam pat gribētu izlasīt vēlreiz, bet tā pirmreizējā burvība ir laupīta brīdī, kad esi grāmatu izlasījis...
    Katrā ziņā gribētu izlasīt vēl kādu Poznanski darbu.

    AtbildētDzēst
  2. Ļoti laba grāmata,piekrītu.

    AtbildētDzēst