ceturtdiena, 2014. gada 22. maijs

Inī Lorenca "Ceļojošā priekameita"

Diezgan ātrā tempā nupat esmu piebeigusi vienu darbu, kas izraisa visnotaļ pretrunīgas izjūtas. Inī Lorenca "Ceļojošā priekameita". Lasīju pirmās pārdesmit lapas un domāju - nu tikšu pāri šim un tālāk jau būs labi. Nebija, visa grāmata turpinājās vairāk vai mazāk tādā pat garā - asinis, izvarošanas, sperma, smirdoņa, puvuši zobi un netaisnīga izturēšanās visa darba garumā. Baudiet! Cilvēkiem ar bagātīgu iztēli un vājiem nerviem būs grūti. Taču, pārvarot pretīgumu, garantēju jums aizraujošu un nervus kutinošu sižetu.

ceturtdiena, 2014. gada 15. maijs

Dave Eggers "The Circle"

Šai grāmatai uzdūros Spīganas blogā un nolēmu, ka vēlos to izlasīt. Dave Eggers "The Circle" vēl nav tulkots latviešu valodā, bet domāju, ka to būtu ļoti noderīgi izdarīt. Angļu valodā daiļliteratūru lasu reti, jo šajā valodā esmu pārlasījusies akadēmiskos materiālus. Tomēr ne mirkli nenožēloju, ka izvēlējos lasīt par kaut ko, kas patiesībā ir tuvāk nekā mēs domājam.

Šī distopijas žanra grāmata, manuprāt, liks aizdomāties par tendencēm sociālo tīklu lietošanā. Jo īpaši tas attiecināms uz jaunāko sabiedrības daļu, kuri sociālajos tīklos ievieto visu un visādi, arī to, par ko kādreiz varētu nākties kaunēties. Tas, kas reiz nonācis internetā, tur būs pieejams vienmēr. Tā ir jau tagad un būs arī nākotnē, taču Dave Eggers šo visu paceļ jaunā, utopiskā, līmenī.

Linda Mūrniece "Gandrīz dienasgrāmata"

Lasītājam logs uz Lindas Mūrnieces pārdomām tiek pavērts 2012.gada 1.janvārī un šis logs aizveras 2017.gada 13.februārī. Vispirms šai gr...